close
متخصص ارتودنسی
بیوگرافی مداحان مشهور و معروف ایران

تبلیغات

ثبت رایگان کانال تلگرام

تبلیغات 2

Save

بیوگرافی مداحان مشهور و معروف ایران

بیوگرافی و زندگینامه مداحان بنام ایرانی

دانلود بیوگرافی مداحان کشور

 

بیوگرافی کامل محمود کریمی


خلاصه بيوگرافي حاج محمود کريمي : مداح اهل بيت (عليه السلام)

حاج محمود کريمي ، داراي دو فرزند ، يک دختر 4 ساله و يک پسر 11 ساله در مورد اينکه مداحي را از کي و چگونه شروع کرده است

شروع کار مداحي را به ياد ندارد ، تا آنجا که مي گويد ، در بحث عشق يادم نمي آيد دقيقاً چند سالم بود ، نمي دانم از کي شروع کردم.

البته پدرم هم مداح بود.در فعاليت هاي ورزشي هم شرکت داشته ، تا جايي که جودو را تا دان 2 کار کرده و تکواندو را در قالب بسيج و کاراته را هم تا دان 5 در سبک شين ذن ادامه داده است. در ورزش شنا نيز مهارت دارد. الان اصل کار ورزشي او کشتي است.


چند جمله از زبان ايشان :

درخت هرچه بارش بيشتر بشود ، سرش پايين تر مي آيد ، اين همان چيزي است که از قديم به همه آموختند ولي الان لقلقه زبانها شده اگر زورت برسد و زورنگويي مهم است. اگر چشم داشته باشي و به نامحرم نگاه نکني مهم است. اگر زور نداشته باشي ، يا مثلاً چشم نداشته باشي و بعد بگويي من خودم را کنترل مي کنم که هنر نيست. مهم آن است که قدرت داشته باشي و خودت را کنترل کني!


سؤال: خواهشمند است براي شروع با معرفي خودتان بحث را آغاز نمائيم؟

پاسخ: بسم الله الرحمن الرحيم
يا رب الحسين بحق الحسين اشف صدر الحسين بظهور‌ الحجه.به همه دوستداران اميرالمومنين علي (ع)، سلام و عرض ارادت دارم. اميدوارم سؤالات شما خلاصه باشد و من هم خلاصه جواب بدهم تا انشاءالله در فرصت بعدي مفصلاً با هم صفائي داشته باشيم.
من محمود (عباس) كريمي فرزند نقي هستم كه در سال 1347 در يكي از محله‌‌ هاي مذهبي تهران به دنيا آمده‌ام. شغل‌‌‌ام آزاد و مرتبط با فعاليت‌هاي صنعتي مي‌باشد.
بنده در سال 1370 ازدواج نموده‌ام و داراي دو فرزند مي باشم، پسرم11سال و دخترم 4 ساله مي‌باشد در خصوص خانواده پدري نيز پدرم در سال 1361 درعمليات فتح‌المبين در دشت عباس مفقودالاثر شده‌اند و برادرم ابوالفضل كريمي نيز در كربلاي 5 شلمچه در سال 65 به درجه رفيع شهادت نائل آمده‌اند. داراي سه برادر به نامهاي احمد، محمد و حسين مي‌‌باشم

سؤال: از سوابق كاريتان بيشتر بفرماييد؟

پاسخ: بعد از رفتن پدرم در كنار تحصيل هم كار مي‌كردم و هم مداحي. در مشاغلي همچون نجاري، بنائي و.... مدتي كار كرده‌ام.

سؤال: تحصيلات خود را تا كجا ادامه داده‌ايد؟

پاسخ: بنده دانشجوي مديريت صنعتي دانشگاه علامه طباطبائي بودم و تعداد 74 واحد درسي نيز گذرانده‌ام اما از آنجائيكه حضور در جبهه فرهنگي را مقدم‌تر دانستم به سراغ مطالعات مرتبط با بحثهاي فرهنگي و به ويژه مداحي رفتم و در اين زمينه به كسب معارف اسلامي پرداختم.

آيا اهل ورزش نيز هستيد؟

بنده داراي كمربند سياه دان دو در رشته جودو مي‌باشم. در رشته شين ‌ذن كاراته نيز كمربند سياه، دان 5 دارم و به ورزش شنا نيز بسیار علاقمندم.

خوب جناب آقاي كريمي از شروع مداحيتان بفرمائيد؟

پاسخ: اولين بار در حاليكه خردسال بودم روي پاي مرحوم كافي نشستم و روضه خواندم. الان نيز كه بحول و قوة الهي در خدمت اهل بيت (ع) مي‌ باشم.

جناب آقاي كريمي شما تسلط خاصي در دستگاههاي موسيقي داريد، علت اين موفقيت را در چه چيزي مي‌دانيد؟

پاسخ: هر صدايي در يك دستگاه موسيقي ادا مي‌شود مثلاًً صداي گريه بچه و حتي كوچكترين صداهايي كه شما مي‌شنويد. علت آشنايي من نيز با دستگاههاي موسيقي به اين بر‌مي‌گردد كه چون بنده قاري قرآن بوده‌ام و در تلاوت قرآن رعايت دستگاههاي موسيقي، رديفها و ... بسيار حائز اهميت مي‌باشد، به مدد كلام وحي در اين زمينه مهارت‌هايي به دست آورده‌ام جا دارد در اينجا از اساتيد خود نيز يعني حاج حميد آقاي مدِقّ و حاج علي آقاي اربابي نيز ياد نمايم كه اميدوارم در هر كجا مي‌باشند در سايه اهل بيت (ع) سربلند و پيروز باشند.


اشعار در مداحي‌ها و برنامه‌هاي شما از جايگاه ممتازي برخوردار هستند، اشعار با مضمون و زيبا؛ به طور مثال خيلي‌ها شما را با شعر معروف و بسيار زيباي “عشق يعني ....“ مي‌‌شناسند؟

پاسخ: بيشتر شعرها را خودم مي‌گويم مثلا همين شعر عشق يعني كه شما گفتيد را هم بخاطر دارم كه روي موتور در حالت گريه سروده‌ام. دوستي دارم به نام آقاي م.ش كه ايشان با من سر كار مي‌آمد و اغلب اوقات روي موتور به ثبت اشعار مي‌پرداخت.

سابقه همكاري خود با هيات رزمندگان شميرانات از چه زماني شروع شده است و دلايل موفقيت اين هيات به ويژه در جذب جوانان به عقيده حضرتعالي چه چيزهايي مي‌تواند باشد؟

پاسخ: از حدود 4 سال پيش در ماه رمضان جلسات هيات رزمندگان شميرانات تشكيل شده و الحمدلله تا حالا نيز ادامه داشته است. به جهت تلاقي نكردن با جلسات ديگر معمولاً در شام هر مناسبت برنامه داريم و اگر بحث جذب جوانان را هم مي‌ فرمائيد لطف و كرامات اهل بيت بوده‌است.
در خصوص علت موفقيت جلسه هيئت رزمندگان نيز عوامل زير را مي‌توان برشمرد:
البته عامل مهم ديگري كه بايد به مطالب بالا اضافه شود فعاليت خالصانه عوامل جلسه در هر پستي كه هستند مي‌باشند. از آبدارچي گرفته تا هر قسمت ، همه وهمه با نيت الهي فعاليت مي‌نمايند و اين خود از بركات اهل بيت (ع) مي‌‌ باشد.


جناب آقاي كريمي نام سايت ’’ فطرس ‘‘ مي‌باشد اگر نظر خود را در اين مورد بفرماييد ممنون مي‌شويم.

پاسخ: فطرس فرشته‌اي بود كه بالهايش بر اثر قهر خداوند متعال سوخته شده بود و در روز ولادت حضرت سيدالشهدا (ع) به همراه خيل كثيري از ملائك به زمين آمد و خود را به قنداقه حضرت ابي‌عبدالله متبرك نمود و خداوند به احترام ارباب بالهاي فطرس را به او عطا فرمود. فطرس در آسمانها به پرواز درآمد و مي‌گفت: كيست مثل من كه آزاد شدة حسينم؟ و از آن روز فطرس عهد كرد كه سلام عاشقان حضرت ابي‌عبدالله (ع) را به مولا برساند و چون كار فطرس ابلاغ سلام است كار سايت فطرس نيز ابلاغ معارف اهل بيت (ع) است، انشاء الله.
فطرس كه پرش را شرر قهر خدا سوخت باز آنكه بدادش پر پرواز حسين است


جناب آقاي كريمي از ملاقات هايتان با مقام معظم رهبري بفرمائيد؟

پاسخ: اين از كرامات حضرت صديقه (س) است كه در بعضي مجالس بندة حقير به خدمت پير و مرادم عرض ادب كرده‌ام.

شما در جلسات بر روي ازدواج جوانان خيلي تأكيد داريد. آنهم با اين مشكلات مالي؟

پاسخ: به جهت مسائل مالي جاي نگراني نيست چرا كه من خودم در حال حاضر با داشتن دو فرزند مستأجر مي‌باشم و منزل پدري‌ام نيز از 60 متر مربع تجاوز نمي‌كند ولي به حول و قوة الهي دو فرزند دارم و شكر خدا را بجا مي‌آورم. اگر نيتها الهي باشد همه مسائل حل مي‌شود و هيچ جاي نگراني نيست.

جناب آقاي كريمي در صورتيكه صحبت خاصي داريد نيز بفرماييد؟

پاسخ: تنها اين مطلب كه هر كس بايد موجب زينت بزرگتر خود باشد به طور مثال بچه‌ها بايد زينت پدر و مادر خود باشند و شاگرد زينت استاد. شيعه بايد زينت امامان معصوم (ع) خود باشد و ما نيز در هيات رزمندگان به همين ترتيب. توقع ما از همه به ويژه جوانان، خواهران و برادران محترم اين است. كه الحمدلله نيز به اينگونه است و تأكيد ما نيز بر همين است.
با تشكر فراوان از فرصتي كه در اختيار ما قرار داديد و اميدواريم باز هم در فرصتهاي آينده بتوانيم در خدمت شما باشيم. والسلام

*******************************************************************

بیوگرافی کامل سعید حدادیان ( بزودی ...)


*******************************************************************

بیوگرافی کامل حسین سیب سرخی

خود حاج حسین موافق مصاحبه و بیوگرافی نیست

حسین سیب‌ سرخی از مادحین شرق تهران است.

او به اصول موسیقی و آواز کلاسیک بسیار مسلط است و همین توانایی او را در زیبایی مدح اهل‌ بیت علیه السلام کمک
کرده است.
حسین سیب‌ سرخی کمتر از سبک های نوین مداحی در هیات‌ها استفاده می‌کند و به مدح‌های تاریخی اهل‌ بیت علیه السلام بسیار علاقمند است.

هیئتی که سیب سرخی مراسم هفتگی برگزار میکند هیئت روضه العباس علیه السلام میباشد .

 

*******************************************************************

بیوگرافی کامل سید مهدی میر دماد


عقیق: حاج سید مهدی میرداماد به‌واسطه سکونتش در شهر قم و ارتباط با علما توانسته اندوخته‌های دینی خودش را مضاعف کند و به همین دلیل وقتی میکروفون به‌دست می‌گیرد، هر حرفی را نمی‌زند و هر شعر و روایت غیر‌معتبری را نمی‌خواند. تا اینجا از سید مهدی میرداماد مداح برایتان گفتیم اما او روی دیگری هم دارد که در خانواده تعریف می‌شود؛ سید مهدی پدر، سید مهدی همسر و سید مهدی فرزند. خیلی‌ها می‌گویند زندگی با مداحان به‌خاطر مشغله‌های فراوان سخت است ولی میرداماد همیشه سعی کرده جایگاه والای خانواده را در زندگی خود حفظ کند

 

مصاحبه سید مهدی میر دماد

*در یکی از گفت‌و‌گو‌هایتان گفته بودید از دعای مادرتان به اینجا رسیده‌اید. از همین‌جا شروع کنیم؟

دعای پدر و مادر در پیشرفت معنوی و مادی افراد تاثیر بسیار زیادی دارد و بزرگان دین سفارشات زیادی در این زمینه دارند که نباید از این دعا‌ها و تاثیر آنها غافل باشیم. بنابراین ما هم از این قاعده مستثنی نیستیم.

*مادرتان دعای خاصی کرده بودند؟

هیچوقت یادم نمی‌رود؛ انگار همین الان این دعا را از زبان او شنیده باشم. خدا رحمتش کند می‌گفت: «دعا می‌کنم در خانه امام حسین‌(ع) عزیز شوی». یکی از قشنگ‌ترین دعاهایی که همیشه و در همه حال یادم هست همین دعاست.

*وقتی مادرتان را از دست دادید چند‌ساله بودید؟

حدودا ۱۸ ساله بودم. در حال گذر از نوجوانی و پا گذاشتن به دنیای جوانی بودم که از نعمت داشتن مادر محروم شدم. سال ۷۴ وقتی او را از دست دادم برای من بسیار سخت و غیر‌قابل باور بود. به‌هر حال مادرم را در سنی از دست دادم که بسیار به محبت او احتیاج داشتم. ‌مادرم ارادت ویژه‌ای به ائمه(علیهم‌السلام) داشت. برای همین از ابتدا علاقه داشت در مسیر اهل بیت باشم و این برای من خیلی جالب بود. همزمان که کلاس دوم یا سوم راهنمایی بودم علاقه زیادی به مسائل مذهبی و خواندن سرود‌های انقلابی یا تواشیح داشتم ولی خیلی به بازیگری و سینما علاقه‌مند بودم. طبیعتا کسی که وارد دنیای نوجوانی می‌شود به تجربه فضاهای جدید علاقه‌مند می‌گردد. یادم هست در آن دوران به جمع کردن عکس بازیگر‌ان علاقه‌مند بودم و این کار خیلی برایم ارزشمند بود. این را برای نوجوانان و جوانان می‌گویم؛ مادرم این جمله را بار‌ها به من گفته: «اگر دل من را به‌دست بیاوری و مرا راضی کنی خدا از تو راضی می‌شود. در زندگی کاری کن که دل من را راضی کنی». واقعیت قصه این بود که رضایت مادرم در رفتن من به‌سمت سینما و بازیگری نبود.

*ایشان به‌طور جدی مخالفتی هم با شما می‌کردند؟

یادم هست یک روز که به ‌خانه آمده بودم با صحنه باور‌نکردنی‌ای روبه‌رو شدم. مادرم داشت عکس‌های بازیگرانی را که با کلی ذوق و شوق جمع‌آوری کرده بودم وسط حیاط می‌سوزاند. به‌شدت ناراحت شدم و گریه کردم ولی آن آغوش مادرانه واقعا جایگزین همه اتفاقاتی شد که می‌توانست روی دهد. مرا در آغوش گرم خودش گرفت و بوسید و نوازش کرد و با‌‌‌ همان عاطفه مادری گفت: «تو با این عکس‌ها عاقبت بخیر نمی‌شوی!» من برایش توضیح دادم دوست دارم در این راه کار کنم اما او با‌‌‌ همان لحن مهربان و دلسوزانه‌اش گفت: «برایت دعا می‌کنم خدا جوری به تو آبرو و عزت دهد که عاقبت بخیر شوی. هم دنیایت آباد شود و هم آخرتت».

*پس یکجورهایی مادرتان شما را به این عرصه وارد کرد‌ه‌اند؟

بله، خیلی برای سوق دادن من به‌سمت اهل بیت‌(علیهم‌السلام) انرژی مثبت می‌داد و برایم دعا می‌کرد. یادم هست اوایل در مسجد محله‌ مداحی می‌کردم. خانه ‌ما نزدیک مسجد بود. برای همین مادرم در حیاط می‌نشست تا صدایم را از مسجد بشنود. وقتی به خانه می‌رسیدم آنقدر مرا تشویق می‌کرد و به من انگیزه می‌داد که کلی ذوق می‌کردم. اصلا مادرم یکجورهایی در خانه سنگ صبور ما بود و همه مشکلاتمان را حل می‌کرد. هر بدی و شیطنتی که می‌کردیم سپر بلا‌ی ما بود و نمی‌گذاشت به ما آسیبی برسد. آخرین روزهایی هم که در قید حیات بود ما را به اهل بیت‌(علیهم‌السلام) سپرد و گفت: «از خدا می‌خواهم در خانه سیدالشهدا بمانی».

*اگر موافقید کمی هم درباره زندگی مشترکتان صحبت کنیم؟ چگونه با همسرتان آشنا شدید و ازدواجتان چگونه سرگرفت؟

چون از نعمت مادر محروم بودم طبیعتا باید مراسم خواستگاری از طریق خانواده صورت می‌گرفت. مثل همه ازدواج‌های ایرانی بزرگ‌تر‌ها وارد شدند و این قضیه را مدیریت کردند. خدا را شکر تا‌کنون که در خدمت شما هستم به لطف اهل بیت‌(علیهم‌السلام) خانواده‌ای خوب و آرام و شاداب نصیبم شده. اگر موفقیتی نصیب انسان شود بدون شک منشاء آن یک خانواده خوب است. به‌قول معروف پشت هر مرد موفق یک خانواده موفق است. خدا را از این بابت شکر می‌کنم.

*مراسم ازدواجتان چگونه برگزار شد؟

خیلی ساده برگزار شد. در سالروز میلاد یکی از ائمه جشن مختصری گرفتیم که با مدح و ثنای اهل بیت(علیهم‌السلام) همراه بود. راستش بیشتر شبیه هیات بود. معتقدم بچه‌های هیاتی باید با اهل بیت(علیهم‌السلام) مانوس و رفیق باشند و سعی کنند از‌‌‌ همان آغاز زندگی لااقل مراسم ازدواجشان را به‌گونه‌ای برگزار نکنند که در شأن بچه‌هیاتی‌ها نباشد. به‌هر حال وقتی یک عمر به روضه و جلسات اهل بیت می‌رویم باید با افرادی که با این محیط تناسبی ندارند تفاوت داشته باشیم. اهل بیت(علیهم‌السلام) حداقل باید از نظر رفتاری الگوی ما باشند. بار‌ها به دوستان ‌گفته‌ام کسی که به روضه سید‌الشهدا(ع) وصل است خوب نیست بعضی از رفتار‌ها و برخورد‌ها را انجام دهد.

*مهریه همسرتان چقدر است؟

چهارده سکه به نیت چهارده معصوم.

*‌درآمدتان هنگام ازدواج چقدر بود؟

آن زمان درآمد متوسطی داشتم. معلم بودم و در کنار آن درس حوزه هم می‌خواندم ولی واقعیت ماجرا این بود که تلاش بسیار زیادی کردم. یعنی از صبح تا شب کلاس می‌رفتم و برای دانش‌آموزان کلاس تقویتی می‌گذاشتم. بالاخره باید برای زندگی تلاش می‌کردم.

*یعنی از نظر مالی چندان زندگی راحتی نداشتید؟

زمانی که ازدواج کردم چیزی نداشتم. حتی زمانی که خواستگاری رفتم وام گرفتم تا بتوانم مقدمات ازدواجم را فراهم کنم.

*با توجه به اینکه بسیاری اوقات در کنار خانواده نیستید چگونه سعی می‌کنید خلاء نبود خودتان را در کنار خانواده جبران کنید؟

کار سختی نیست. اگر آدم بتواند در زندگی خود برنامه‌ریزی و نظم داشته باشد و کار‌ها را اولویت‌بندی کند قطعا به مشکلی بر‌نخواهد خورد.

*یعنی می‌رسید برای خانواده هم وقت بگذارید؟

سعی می‌کنم اگر فرصتی پیش بیاید در کنار خانواده باشم یا اگر در طول سال امکان مسافرتی پیش بیاید بدون هیچ دغدغه‌ای همراه خانواده به‌سفر برویم و با تمام توان در خدمت‌شان باشم. باور کنید زمانی که در کنار خانواده هستم لذت می‌برم و این لحظات را با هیچ چیزی عوض نمی‌کنم. البته آنها هم وضعیت من را درک می‌کنند و این قطعا یک درک متقابل است.

 

بیوگرافی کامل حمید علیمی بزودی ...

بیوگرافی کامل عبدالرضا هلالی بزودی ...

بیوگرافی کامل سید مجید بنی فاطمه بزودی ...

بیوگرافی کامل  استاد سلیم موذن زاده اردبیلی بزودی ...

بیوگرافی کامل محمد باقر منصوری بزودی ...

بیوگرافی کامل سید جواد ذاکر بزودی ...

بیوگرافی مداحان مشهور و معروف ایران

بازدید :665 مشاهده

نظرات کاربران

comments
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی

تلیغات 1

Save

آخرین اخبار موسیقی

کانال تاگرام ما