تبلیغات

محمد رشيديان : آلبوم من حرف های زیادی برای گفتن دارد

موسیقی پارس _آلفا موزيك : «محمد رشیدیان» خواننده جوانی که با وجود سن کم توانسته بود گروهی با نام MD2 را تشکیل بدهد و با آن گروه تک قطعه های موفقی را در زمان خودش منتشر کند. بعد از جدایی اعضای این گروه به فکر منتشر کردن آلبوم خودش افتاد و حالا تقریبا تولید آلبومش را به پایان رسانده است. انتشار آلبومش بهانه خوبی برای گفت و گو با وی بود.

 

- «محمد رشیدیان» را تعریف کنید؟

من در یک خانواده ای به دنیا آمدم که با فضای موسیقی کم و بیش آشنا بود ولی با آن موافق نبود. من گرایشم از بچگی به سمت موسیقی بود و سعی کردم یاد بگیرم. چند نفر از اقوام من کار موسیقی انجام می دادند که این باعث شد من بیشتر نظرم سمت موسیقی جلب شود. از ۵ – ۶ سالگی ساز زدن را آموختم اما هدفم نوازنده شدن نبود. فقط بخاطر یک علاقه شخصی شروع کردم و پیگیر نبودم. ۱۰ سالگی در آموزشگاه موسیقی ثبت نام کردم. جدی تر شدم اما باز به خاطر حرفه ای شدن ساز نزدم. آن زمان هدفم اصلا نوازنده حرفه ای شدن نبود فقط می خواستم خودم را در خانواده جا بندازم. معروف شدن را دوست داشتم. در آن سن همه معروفیت را دوست دارند. می توانستم با هنر های دیگر هم معروف بشوم اما موسیقی مهمترین علاقه من بود.

IMG_4173

 

- اولین سازی که با آن موسیقی را شروع کردید، چه سازی بود؟

تنبور، به صورت حرفه ای نه. اما با تنبور شروع کردم. بعد از آن هم گیتار را آموختم. زمانی که صاحب گیتار شدم باز هم خودم آموزش دیدم و همیشه دست نوازنده ها را نگاه می کردم و از مدل زدنشان و نقطه گذاری روی کاغذ می زدم.

 

- موسیقی را با نوازندگی آغاز کردید، اما چرا خواننده شدید؟

من همان موقع که ساز می زدم، ترانه ها را هم می خواندم. اما درست و اصولی نمی خواندم. راهی هم که برم دنبال خوانندگی را نمی دانستم. اما با همان سن کمم و با وجود این که کلاس آواز و سولفژ نرفته بودم، در جمع هایی که می خواندم همه تعریف می کردند و از من می خواستند این کار را ادامه بدهم. در دبیرستان با «میلاد بابایی» آشنا شدم. با وی درباره موسیقی گفت و گو کردم و به او گفتم که ساز می زنم. گفت اتفاقا من با یکی از دوستانم گروهی را تشکیل دادیم و قرار است با هم بخوانیم. تو هم بیا برایمان ساز بزن که من قبول کردم. چند روز بعد میلاد بهم گفت که دوستش برنامه را کنسل کرده است و می خواهد با من ادامه بدهد. اولش خیلی برامون گنگ بود که چه کار باید بکنیم و چه چیزی باید بخوانیم.

 

- یعنی به نوعی گروهی را تشکیل دادید؟

دقیقا. برای اولین بار با میلاد به استدیو رفتیم که در بلوار کشاورز بود و حتی یادم است که خیلی استودیو ساده ای بود و من قبل از آن فقط در فیلم دیده بودم و فکر کردم حتما استودیو ها فقط در فیلم ها، آن فرمی هستند. برای اولین کار یک ملودی یونانی را کاور کردیم و ترانه ای از «مهناز حسنی » گرفتیم و خودمم در آن قطعه کیبورد زدم و بعد خواندیم. حتی آن زمان آن قدر اطلاعات نداشتیم که باید قطعه ای که ساختیم را پخش کنیم و فکر می کردیم باید دست به دست بچرخانیم تا پخش شود.

دو سال گذشت و ما فهمیدیم که باید کار ها را تنظیم هم بکنیم و میلاد روی یک ملودی یونانی، ترانه نوشت و آن کار را به دوستی دادیم تا تنظیم کند و «آره فقط تو» منتشر شد.

IMG_4192

 

- آهنگسازی کرده بودید؟

زمان دبیرستان آهنگسازی نکرده بودم اما کیبورد و گیتار را تمیز می زدم. تا زمانی که رفتم کتاب «ایرج جنتی عطایی» را خریدم و ترانه هایی که فکر می کردم تا به حال ساخته نشده است، برایش ملودی ساختم و اولین تجربه آهنگسازیم بود. بعد از این تجربه آهنگسازی، را هم جدی شروع کردم و برای چند قطعه آهنگسازی کردم. در آلبومم دو تا ملودی از خودم دارم که خیلی دوستش دارم.

 

-  از چه زمانی به مردم بیشتر معرفی شدید؟

«علی بیک زاده» آن زمان ویدیو می ساخت و ما برای آن قطعه ویدیو ساختیم. اولین ویدیو ما پخش شد و بازدید خوبی نسبت به اولین ویدیو داشت.

من و میلاد خیلی شبیه هم بودیم و خیلی ها فکر می کردند ما برادر هستیم. اسم هایمان هم طولانی بود برای همین آن ها را مخفف کردیم و تبدیل شد به MD2 BAND. بعد با ویدیو های بعدی که از ما پخش شد، خودمان فیدبک های مثبتش را می دیدیم.

قطعه «شب جدایی» با ترانه و ملودی «سعید سرمدی» و تنطیم «اشکان آبرون» نقطعه عطف گروه ما بود که آن زمان به معروفیت و محبوبیت رسید و گروه ما همه گیر شد. این بازتاب ها برای ما خیلی خوشایند بود. «بهار من» و «بی معرفت» هم جز پر بازدیدترین ها بود. در همان زمان قطعه با نام «جوان آریایی» که در وصف ایران بود با همکاری «سعید عرب»، «ناصر زینعلی»، من و چند تن از خواننده های جوان دیگر منتشر شد.

بعد از جدایی کاری من و میلاد ما به این نتیجه رسیدیم که مردم ما را با هم می شناسند و حتی الان به خاطر زیاد شدن سنم و تغییر قیافه خودم مردم نمی دانند من یکی از اعضای آن بند بودم.

 

0a09005e21fd96f5162ddf41745d83f3c0f2931a356b5cda9e2cb8e29e088528

- بعد اتمام فعالیت گروه MD2 شما چکار کردید؟

بعد از آن چند قطعه به تنهایی منتشر کردم که متاسفانه بازتاب خوبی نداشت و باعث شد من سرد بشوم. شاید آن کار ها نباید آن قدر زود همه گیر می شد که احساس خوبی به بازتاب نا مناسب این کارها نداشته باشم.

وقتی بازخورد خوبی نمی دیدم، فکر کردم شاید مشکل از من است، برای همین تقریبا ۲ سال است که نسبت به موسیقی خیلی جدی تر شدم.

با «ناصر زینعلی» آشنا شدم و «جای تو خالی نیست» را همراه با «امیر ارشیا» و ملودی ناصر اجرا کردم. به پیشنهاد دوستانم به فکر تولید آلبوم مجاز خودم شدم.

 

- یعنی تولید آلبومتان را شروع کردید؟

بله. اما قبلش لازم بود که چند قطعه برای معرفی بهتر خودم منتشر کنم. توسط «محسن شعبانی» با «امیرعلی بهادری» آشنا شدم و برای آلبومم ۵ قطعه از وی گرفتم. اولین کاری که از من با ترانه و ملودی امیر علی پخش شد «با من حرف بزن» بود. اما به خاطر پخش نا موفق اصلا شنیده نشد.

 

- تا الان چند قطعه منتشر کردید؟

۷ تا کار با نام محمد رشیدیان منتشر شده است که ۳ تا آن در آلبومم خواهد بود.

قطعات «بخند»، «با من حرف بزن»، «راستشو نگو»، «سایه»، «شب جدایی» البته با تنظیم جدید، «دنیای من باش»، ریمیکس «با من حرف بزن»

- در آلبوم چند قطعه دارید؟

۱۰ قطعه.

 

IMG_4187

- آلبوم در چه مرحله ای قرار دارد؟

مرحله میکس و مستر است.

 

- عوامل این آلبوم را معرفی می کنید؟

میلاد بابایی که با من در MD2 همراه بود. امیر علی بهادری، امیر ارشیا، ناصر زینعلی، فرزاد ماهان، حمیدرضا مرادی، بهروز علیاری، بهزاد گرجی، مهناز حسنی، علی آریا، ایمان تیموریان، سپیده سوریو پیمان میرزایی.

 

- کار تیتراژ هم داشتید؟

بله. یک سریال طنز هست که به زودی از شبکه سه قرار است هر شب پخش شود با نام «سیگنال موجود است» که قرار است با تیتراژ شروعی آن با صدای من باشد.

 

- چه فاکتور هایی را برای انتخاب قطعاتتان در نظر می گیرید؟

نمی دانم چرا همه با توجه به ترانه هایی که من می خوانم فکر می کنند من شکست عشقی خوردم اما این گونه نیست. این نوع ترانه ها را می پسندم.

 

- به فکر برگزاری کنسرت هم هستید؟

۱۰۰% . بلا فاصله . البته باید باز خورد مردم را باید ببینم

 

- حرف آخر؟

همه مردم در همه شغل ها موفق باشند. تشکر خیلی ویژه ای از امیر ارشیا و پویا افشار دارم که تا به امروز همراه من بودند و بار اصلی  آلبوم را به دوش کشیده اند. آلبومی که تهیه کردم حرف های زیادی برای گفتن دارد و امیدوارم مردم هم راضی باشند.

منبع: اختصاصی موسیقی پارس

IMG_4202

دسته بندی : اخبار موسیقی ,

مطالب مرتبط با پست جاری

related posts
 • دانلود آهنگ و متن آهنگ جدید مهرشاد گل نرگس

  دانلود آهنگ و متن آهنگ جدید مهرشاد گل نرگس

 • دانلود آهنگ و متن آهنگ جدید بردیا چشم به راه

  دانلود آهنگ و متن آهنگ جدید بردیا چشم به راه

 • دانلود آهنگ و متن آهنگ جدید رضا صادقی شونه یه شونه

  دانلود آهنگ و متن آهنگ جدید رضا صادقی شونه یه شونه

 • دانلود آلبوم عیدانه پازل باند

  دانلود آلبوم عیدانه پازل باند

 • دانلود آهنگ و متن آهنگ جدید فرهاد جواهرکلام هوای تو

  دانلود آهنگ و متن آهنگ جدید فرهاد جواهرکلام هوای تو

 • دانلود آهنگ آذربایجانی

  دانلود آهنگ آذربایجانی " گجلر آی گجلر" بهار لطیف قیزی - باکو

 • دانلود اهنگ جدید اوزیر مهدیزاده بنام یملیسن - باکو آذربایجان 2016

  دانلود اهنگ جدید اوزیر مهدیزاده بنام یملیسن - باکو آذربایجان 2016

 • دانلود آهنگ جدید ترکیه Hakan Peker بنام Atesini Yolla Bana

  دانلود آهنگ جدید ترکیه Hakan Peker بنام Atesini Yolla Bana

 • دانلود آهنگ و متن آهنگ جدید یاسر محمودی نگو از عشق

  دانلود آهنگ و متن آهنگ جدید یاسر محمودی نگو از عشق

 • دانلود آهنگ های شب کوک 4 فروردین 95

  دانلود آهنگ های شب کوک 4 فروردین 95

 • دانلود آهنگ و متن آهنگ جدید دایان مشکلها

  دانلود آهنگ و متن آهنگ جدید دایان مشکلها

 • دنلود آهنگ های شاد ( اسفند 94 )

  دنلود آهنگ های شاد ( اسفند 94 )

نظرات کاربران

comments
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی

در حاشیه موسیقی ....